Dabas un aktīvā tūrisma objekta “Bebru ciems” izveide - 1. kārta

     Netālu no Aglonas “Beavers” saimniecībā (Kundzinišķos) izveidots jauns netradicionāls tūrisma objekts “Bebru ciems”
 

     Projekta ietvaros Alla Simanoviča savā īpašumā izveidojusi jaunu dabas apskates un izziņas objektu un aktīvās atpūtas vietu “Bebru ciems”, piedāvājot klientiem tuvāk iepazīties ar bebru dzīves paradumiem, aktīvi atpūsties ekoloģiski tīrā un estētiski skaistā vidē, kā arī izmantot viesu nama pakalpojumus.
 

     Izmantojot LEADER līdzfinansējumu, projekta ietvaros veikta īpašumā esošās bebraines ūdens kanālu veidošana (tīrīšana) tā, lai pa tiem varētu pārvietoties ar laivu, pa bebraines perimetru izbūvēta gājēju laipa 280 m garumā, iegādātas 4 laivas (ar airiem), uzstādīta bebru videonovērošanas sistēma, lai varētu sekot līdzi bebru kustībai, kā arī  izstrādāti “Bebru ciema” mārketinga materiāli - logo un mājas lapa.
 

     Ko tūrists var darīt “Bebru ciemā”? Ikviens var veikt labiekārtotās bebraines - “Bebru ciema” - individuālu un netraucētu apskati, staigājot pa gājēju laipām (kopējais “Bebru ciema” perimetrs un dabas takas garums ir ap 500 m), uzklausīt stāstījumu par bebru dzīvesveidu, paradumiem un ar tiem saistītiem interesantiem faktiem, ar laivām piebraukt pavisam tuvu klāt “Bebru ciemā” esošajām bebru mājām, izmantojot projekta ietvaros izveidotus laivu caurejamībai piemērotus ūdens kanālus, pēc aktivitātēm “Bebru ciemā” ir iespēja izmantot piknika un ugunskura vietu mierīgai atpūtai un draudzīgiem vakara pasākumiem svaigā gaisā, kā arī iespējams palikt viesu namā pa nakti un izmantot pirts pakalpojumus (vai arī palikt pa nakti teltīs). Pirms vai pēc “Bebru ciema” apmeklējuma ikviens var apmeklēt “Bebru ciema” mājas lapu (www.bebruciems.lv), kurā iepazīties ar teritoriju, ar viesu nama izskatu, ar bebru dzīves paradumiem, kā arī mājas lapā iespējams sekot līdzi bebru aktivitātēm, jo online režīmā mājas lapai ir pieslēgtas 4 videonovērošanas kameras.
 

     Šis projekts ir piemērs netradicionālai pieejai vietējo resursu novērtēšanā un ilgtspējīgā izmantošanā – bebri un bebraine tiek skatīti kā resurss, nevis problēma. Ar laiku “Bebru ciems” plāno attīstīt arī savu suvenīru līniju, kā arī darījumu un pasākumu tūrisma aktivitātes, kas saistītas ar dabas resursu izpēti, dabas (floras un faunas) aizsardzību un ilgtspējīgu izmantošanu.

Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākums "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" projekta Nr. 16-00-A019.400-000020

Vairāk informācijas Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

Hosted by Serveris.lv
Powered by Constructor Free