Ģimenes dārza svētki sarunām par pilsonisko sabiedrību Smelteros Preiļu novadā

4. jūnijā viesojāmies Smelteros, Salas pamatskolas dārzā, kur projekta “Es Dienvidlatgalē varu!” ietvaros norisinājās Ģimenes dārza svētku pasākums.

Sirsnīgā un brīvā atmosfērā pasākumu, ar dziesmu, atklāja tā moderatore Ieva Pastare. Turpinājumā iepazināmies ar pieredzes stāstiem no Krāslvas māmiņu kluba lektoriem un Leader projektu īstenotājiem.

  • Dana Lahtionova dalījās ar savu pieredzi kā laukos veidot pilsoniski aktīvu vidi.
  • Par ģimenes nozīmi cilvēka motivēšanā pastāstīja Ilze Mežniece. Iesaistot aktivitātēs dalībniekus, praktiski tika parādīts kā kopiena ir stiprāka par vienu cilvēku.
  • Ar sevi un savu darbību iepazīstināja arī bioloģiskās Z/S “Vilkači” saimnieki- Skaidrīte un Valters Grigaļi.
  • Viesos bija arī biedrības “Puķuzirnis” pārstāve Anita Gāga, pastāstot par biedrības aizsākumiem, darbību un mērķiem.
  • Savukārt, Aleksandrs Lahtinovs dalījās ar savu stāstu mērķu sasniegšanā.

Tā kā ģimenes diena nav iedomājama bez mazajiem ķipariem, arī bērniem bija savs stūrītis aktivitātēm. Dienas gaitā rotaļu stūrītī tapa radošas karodziņu virknes, smilšu gleznas, tika veidotas sēklu mandalas mālā. Priecīgai sirdij, un pilnam vēderam tika piedāvāta saldējumu kokteiļu gatavošana.

Visu svētku garumā dalībnieku vēderus ar pašgatavotiem konditorejas izstrādājumiem lutināja “Mežvīnu tējnīca”. Piesaistot ne tikai ar gardo smaržu, bet mājīgo atmosfēru. Tējnīcas piedāvājumā tika nogaršotas dažādas augu tējas, pīrādziņi un pārmīts vārds ar foršo saimnieku ģimeni.

Dienas ietvaros darbojās arī foto kaste, kas deva iespēju iemūžināt savu dalību ģimenes dienas svētku pasākumā. Savukārt, praktiskajās nodarbībās dalībnieki varēja izvēlēties sev sirdij tuvāko aktivitāti. Ilze Mežniece piedāvāja sēklu stādīšanu, bet Aleksandrs Lahtinovs nūjošanas nodarbību. Ar smaidu sejā un jokiem tika iznūjota Smelteru teritorija un izveidotie sēklu maisiņi nonāca dalībnieku īpašumā, lai pēc tam tos iestādītu sev dārzā. Visas nodarbību saturs bija par pilsonisko atbildību, veicinot dalībnieku aktivitāti to iesaistē.

Ģimenes dienas svētku pasākumu noslēdzām ar kopības sajūtu. Svaigā gaisā, mierīgā atmosfērā vienojāmies kopīgā dziesmā Ievas Pastares vadībā.

Paldies par kopā pavadīto laiku!

 

Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākums "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" projekta Nr. 16-00-A019.400-000020

Vairāk informācijas Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

Hosted by Serveris.lv
Powered by Constructor Free