• Aktualitātes
  • Leader 2014.-2020.
    • SVVA 2015.-2020.
    • Realizētie projekti
      • Uzņēmējdarbības projekti
      • Sabiedriskā labuma projekti
  • INFO par projektu realizēšanu
  • Demokrātijas kultūra
  • Publicitāte
  • Par mums
    • Biedri
    • Biedru padome
  • Statūti
  • VRG

No Lubānas pāri kalniem un lejām uz Ērgļiem

1. septembris, 2022 pl. 15:51
Lai iepazītos ar blakus esošās Vietējās rīcības grupas “Madonas novada fonds” stratēģijas ietvaros paveikto, biedrība “Preiļu rajona partnerība” 17.08.2022. viesojās Madonas novadā.



Pieredzes apmaiņas pasākuma mērķis - iepazīties ar Madonas novada fonds darbības teritorijā realizētajiem LEADER projektiem sabiedriskajās aktivitātēs un uzņēmējdarbības aktivitātēs 2014. – 2020. gada plānošanas periodā.

Pieredzes apmaiņas pasākuma ietvaros tika apmeklēti vairāki Madonas novada fonda teritorijā īstenoti LEADER projekti. Nodibinājums “Broņislavas Martuževas fonds RAKSTĪTĀJA” ir realizējis projektu “Broņislavas Martuževas dzejas klēts un Broņislavas Martuževas dzejas klēts teritorijas sakārtošana un pakalpojumu uzlabošana”, kura ietvaros ir veikta inovatīvu objektu uzstādīšana. Dzejas stropu kārēs ir spoguļvirsmas slēptuve, kas no ārpuses simbolizē apkārtējo pasauli, kas slēpjoties dzejniecei 5 gadus bija neaizsniedzama. Ielūkojoties iekšā un izgaismojot šauro telpu ar kabatas lukturīti, aplūkojami fragmenti no tajā laikā rakstītajiem dzejoļiem dzejnieces rokrakstā. Īstenotais projekts ir Latvijas partnerību balvas “Dižprojekts 2021” godpilnās otrās vietas ieguvējs.


Madonas novada pašvaldība projekts „Haralda Medņa dzimtas mājas „Dzintari” atjaunošana”, kura ietvaros ir veikta  Dziesmu svētku virsdiriģenta Haralda Medņa 1931. gadā celtās dzimtas mājas „Dzintari” atjaunošana, izveidojot Haralda Medņa kultūrizglītības centru un Dziesmusvētku skolu.


Biedrības “Dēstu tirgus “Zaļie pirkstiņi”” projekts “Madonas Dēstu tirgus labiekārtošana”, kura ietvaros ir veikta 7 mūsdienīgu pārvietojamo tirdzniecības nojumju uzstādīšana. Brauciena laikā viesojāmies arī pie uzņēmējiem, kuri labprāt pastāstīja par īstenoto projektu, kā arī mums bija iespēja redzēt klātienē iegādātās iekārtas un to darbību. SIA “Timber ART” projekts “Izveidot konkurētspējīgu uzņēmumu vietējā un starptautiskā tirgū, kas ražo termokoka mucveida pirtis un kempinga mājiņas”. Uzņēmums dibināts 2019.gadā un ļoti strauji audzis, Piedāvājot atšķirīgus augsta līmeņa nišas produktus– termokoka pirtis un kempinga mājiņas. Piedāvājumā ir arī mucveida pirtis, karkasa pirtis, dārza mājiņas, vasaras mājiņas u.c.


SIA “Niko Galdniecība” projekts “Investīcijas SIA “Niko Galdniecība” pamatlīdzekļos galdniecības izstrādājumu ražošanai”. Galdniecība dibināta 2017.gadā un veic individuālo korpusa mēbeļu projektu izstrādi un izpildi privātām un juridiskām personām. LEADER projekta ietvaros iegādāta moderna pamatlīdzekļu bāze, kas paaugstinājusi darba ražīgumu, kvalitāti un iespējas bez ārpakalpojuma darbus veikt saviem spēkiem.


SIA “LAT ANGUS” projekti „Lopu kautuves pārbūve bioloģiskās saimniecības attīstībai”, „Jauna pamatlīdzekļa iegāde pārstrādes produkcijas dažādošanai”, „Kūpinātavas iegāde pārstrādes produkcijas dažādošanai”. Uzņēmums ir bioloģiskās produkcijas ražotājs „no teliņa līdz pat steikam un desiņai”. „LAT ANGUS” pārstrādā gan savu izaudzēto bio gaļu, gan produkciju, ko iepērk no nelielām saimniecībām un atzītiem uzņēmumiem, tad pārstrādā plaša sortimenta gaļas produkcijā un pārdod, kā arī sniedz gaļas pārstrādes pakalpojumus. 


Apmeklējām R. Blaumaņa memoriālo muzeju, kurā ir īstenots projekts projektu “Braku rijas atjaunošana”, Ērgļu pils parkā apskatījām biedrības “Ērgļu sirds” īstenoto projektu, kura ietvaros ir veikta parka teritorijas labiekārtošana.


 Dienas noslēgumā viesojāmies pie Santas Lasmanes-Radzvilavičas, kura pateicoties projekta realizācijai ir attīstījusi kazas siera ražošanu un izveidojusi atpazīstamības zīmi “Kaziņas Bonijas sers”.


Pieredzes apmaiņas pasākuma laikā Madonas novada fonds iepazīstināja ar savu stratēģiju, īstenošanas progresu un sniedza būtiskākās atziņas, kas ir radušās stratēģijas ieviešanas ietvaros.

Paldies visiem aktīvajiem iedzīvotājiem, kas piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā!


partneri







Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākums "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana" 
projekta Nr. 16-00-A019.400-000020
Vairāk informācijas Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē